WP Ważny temat Partner wydania
WP Ważny temat Partner wydania Jurassic World Dominion

Stara ekipa wraca na wyspę dinozaurów

Partner wydania Jurassic World Dominion
Z czym zmierzą się bohaterowie najnowszej części "Jurassic World: Dominion?" Kto na kogo będzie polował i kto ostatecznie zwycięży? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań poznamy już wkrótce. Na ekranach kin pojawiła się bowiem trzecia, najnowsza część klasyku z 1993 r.

Film "Jurassic World: Dominion" – jak twierdzą twórcy – ma być klamrą spinającą najsłynniejszą trylogię "Jurassic Park", opowiadającą o wskrzeszeniu dinozaurów. Mimo iż od jego premiery minęły niemal trzy dekady, wciąż kochamy pierwszych bohaterów tej sagi. Fani będą zachwyceni ich powrotem. Zobaczymy więc uwielbianego Owena Grady (Chris Pratt), rudowłosą piękność Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), Alana Granta (Sam Neill), dr Ellie Sattler (Laura Dern), dra Iana Malcolma (Jeff Goldblum) oraz najmłodszą bohaterkę Maisie Lockwood(Isabella Sermon). Niestety, nie zobaczymy twórcy parku – Johna Hammonda. Aktor, który wcielił się w tę rolę, Richard Attenborough, zmarł w 2014 r.

Co zobaczymy w najnowszej części? Nowe gatunki gadów, znakomite efekty wizualne, kolejne problemy do rozwiązania. Fani powinni być zadowoleni, bowiem najnowsza produkcja nawiązuje także do wątków z poprzednich części, a także słynnych rozwiązań technologicznych, choćby jeżdżącej kuli.

Akcja – jak można się spodziewać – rozgrywa się na słynnej wyspie Isla Nublar. Dobrze nam znana ekipa bohaterów wraca tam po czterech latach od dramatycznych wydarzeń z "Jurassic World: Upadłe królestwo". Po co? By okiełznać uwolnione i żyjące na wolności dinozaury, których istnienie zaburza naturalny porządek świata.

Jurassic World: Dominion" to celebracja serii, która zamyka historię rozpoczętą przez Stevena Spielberga w 1993 r. Film zadaje pytanie: czy jeśli dinozaury żyłyby obok nas, czy byłbyś bezpieczny? Odpowiedź brzmi "nie" - twierdzi reżyser Colin Trevorrow.

Kto więc zwycięży w walce o dominację – człowiek czy zwierzę? Przekonamy się już wkrótce.

Zanim jednak ruszymy do kin, warto przypomnieć sobie głównych bohaterów. Być może właśnie z którymś z nich zaczniemy się utożsamiać.

Owen Grady – męski bohater natury

Grady to główny protagonista. W poprzednich częściach, po odejściu z wojska został pracownikiem parku na wyspie. Prowadził tam badania behawioralne na welociraptorach, nadał im imiona: Blue, Delta, Echo i Charlie. W najnowszej części bohatera znajdujemy w Sierra Nevadas, gdzie zajmuje się ochroną dinozaurów, które po pojawieniu się w środowisku ludzi stały się celem kłusowników. Za namową Claire Dearing wraca na wyspę Isla Nublar. Po raz kolejny w starciu z drapieżnikami wykorzystuje swoje umiejętności. Jakie?

Claire Dearing – delikatna i fascynująca

Była menadżerka do spraw finansowych parku. Elegancka i dystyngowana. Dała się zapamiętać jako delikatna rudowłosa piękność w butach na obcasie – także podczas słynnej akcji z flarą, Tyranozaurem i I. Rexem. Zagorzała pracoholiczka, pod wpływem wydarzeń oraz relacji z Owenem zmienia się w aktywistkę. Zakłada i prowadzi stowarzyszenie Dinosaur Protection Group, które zajmuje się ochroną dinozaurów.

Alan Grant – oschły naukowiec z duszą bohatera

Paleontolog światowej sławy. Poznajemy go w pierwszej części trylogii jako oschłego mizantropa, który nie znosi dzieci. Rzeczowy, czasami gburowaty, ale niezmiernie inteligentny. Dramatyczne wydarzenia powodują, że otwiera się na innych, także na tych najmłodszych. Wzbudza zaufanie i potrafi ryzykować własnym życiem, by pomóc drugiemu człowiekowi. Stale współpracuje z paleobotanistką dr Ellie Sattler. W serii "Jurassic World: Dominion" nie spotykamy ich jednak wspólnie. Dr Sattler wychowuje bowiem syna z nowego związku.

dr Ian Malcolm – kapryśny, ale przewidujący

Matematyk, który określa się jako specjalista od teorii chaosu. Wydaje się być kapryśnym i dziwnym człowiekiem, ale on jako pierwszy dostrzega zagrożenie w eksperymentach InGen. W najnowszej części zeznając przez komisją Kongresu, stwierdza, że nie powinno się ratować dinozaurów, bo doprowadziłoby to do jeszcze większego zagrożenia dla ludzkości. Według niego ludzie nie są w stanie kontrolować gadów. Czy jego głos zostanie usłyszany i co stanie się z gadami?

Sir Lockwood – dziadek czy potwór

Angloamerykański miliarder, filantrop. Dawny współpracownik Johna Hammonda, podzieliła ich różnica zdań. Wraz z Johnem wyodrębnił pierwsze DNA z komara zatopionego w bursztynie. Po śmierci założyciela parku Hammond rozszerza zakres technologii InGen na ludzi. Wynikiem tych eksperymentów jest sklonowanie swojej zmarłej córki, która staje się jego "wnuczką" – Maisie.

Maisie – odwaga równie wielka jak serce

Maisie Lockwood to 9-letnia "wnuczka", a właściwie sklonowana córka Benjamina Lockwooda. Słodka dziewczynka staje się jedną z ważniejszych postaci filmu. Obserwuje, wyciąga wnioski i często przeciwstawia się planom dorosłych. Sama jako klon żywi niezwykłą empatię do dinozaurów. Co zrobi? Kto jej pomoże i czy uda jej się uratować świat?

Sprawdź, do którego bohatera filmu Jurassic World jesteś najbardziej podobny. Rozwiąż psychotest.

Jurassic World Dominion. W kinach