WP Ważny temat Partner wydania
WP Ważny temat Partner wydania Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion. Sprawdź, gdzie spotkasz swoich filmowych ulubieńców

Partner wydania Jurassic World Dominion
Trójwymiarowa wystawa, warsztaty edukacyjne, kącik małych paleontologów, a także sami bohaterowie zbliżającej się premiery filmu "Jurassic World Dominion" – dinozaury. Warszawska Galeria Północna na jeden dzień zmieniła się w prawdziwą krainę prehistorycznych gadów. Bohaterów nowego filmu będzie można spotkać także w innych miejscowościach.

Mali i duzi miłośnicy pradawnych stworzeń mieli okazję spełnić swoje wielkie marzenie i poznać je osobiście, bowiem parter Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce opanowały dinozaury. Gady przechadzały się beztrosko wzdłuż korytarza, co jakiś czas przystając, by klienci mogli je pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcie. To niecodzienne wydarzenie było zapowiedzią kolejnej części filmowej sagi - "Jurassic World Dominion", którą już 10 czerwca zobaczymy na kinowych ekranach.

W związku z nadchodzącą premierą, dinozaury wyruszyły w wielki tour po Polsce, a Warszawa była pierwszym przystankiem na ich długiej trasie. Imprezie towarzyszyło mnóstwo zabaw i atrakcji. Jako wielka fanka jurajskiego uniwersum, ochoczo wybrałam się na to wydarzenie, żeby stawić czoła prehistorycznym gadom. Choć event jest skierowany głównie do małych odkrywców, zapewniam, że dorośli dinomaniacy także będą się świetnie bawić!

Jurassic tour – sprawdź, gdzie spotkasz swoich filmowych ulubieńców

Warszawa to nie jedyne miasto, które odwiedziły sympatyczne dinozaury! Bohaterów nowego filmu Jurassic World Dominion będzie można spotkać także w innych miejscowościach. Pełną trasę i terminy nadchodzących wydarzeń znajdziecie na poniższej mapce. W oczekiwaniu na kinową premierę, warto wziąć udział w tej niezwykłej imprezie z udziałem jej wielkich gwiazd. Dinozaury na dużym ekranie zobaczymy już 10 czerwca!

Źródło: materiały partnera

Świat dinozaurów w 3D w Galerii Północnej

Zaraz po przekroczeniu progu Galerii Północnej, mój wzrok przykuły duże tablice przedstawiające różne gatunki dinozaurów. Na pierwszy rzut oka wystawa wygląda zwyczajnie, jednak wystarczy założyć okulary 3D, żeby przenieść się do tętniącej życiem krainy monumentalnych stworów. Dinozaury oglądane przez specjalne szkła wyglądają tak, jakby się poruszały. Największą frajdę z oglądania ekspozycji w 3D miały dzieci, które usiłowały dotknąć dinozaurów "wystających" z ilustracji.

Tablice przedstawiają osiem gatunków dinozaurów w otoczeniu dzikiej, prehistorycznej przyrody. Podczas zwiedzania uczestnicy poznają bliżej Notozaura, Stegozaura, Triceratopsa, Scelidozaura, Skutellozaura, T-Rexa, Welociraptora, Chirostenota. W bocznej części dużej kratownicy zwiedzający znajdą szczegółowe opisy każdego z przedstawionych gadów. To wspaniała, trójwymiarowa lekcja o dawnych dziejach Ziemi.

Selfie z T-Rexem i Velociraptorem

Wystawa 3D to jednak nie wszystko. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prehistoryczne stwory w rzeczywistej postaci. W tłumie dzieci i dorosłych rozbrzmiały okrzyki zachwytu, gdy nieoczekiwanie w przestrzeni Galerii Północnej pojawił się… T-Rex. Zwierz dumnie kroczył wśród zgromadzonych, majestatycznie unosząc głowię i machając wielkim ogonem. Prawdziwy król pradawnych gadów, znany jako niebezpieczny drapieżca, tym razem okazał się wyjątkowo przyjazny i łagodny. Kika minut później dołączył do niego inny przedstawiciel jurajskiej epoki – Velociraptor. Oba stwory ochoczo wystawiały łby do głaskania i wdzięcznie pozowały do zdjęć.

W znajdującej się nieopodal, ogrodzonej przestrzeni można było obejrzeć trzy inne gatunki dinozaurów: Troodona i Diplodoka i Triceratopsa. Nieruchome, ale równie zachwycające figury cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Fotka w takim towarzystwie to wspaniała pamiątka z jurajskiej przygody.

Strefa małych odkrywców

Bawić i uczyć – oto cel, który niewątpliwie przyświecał organizatorom imprezy. Radość zabawy zapewniały maluchom figurki dinozaurów od firmy Mattel. Chętni mogli zająć wygodne miejsce przy stoliku przetestować wszystkie możliwości zabawkowych stworów. Z kolei w sąsiadującym stanowisku paleontologicznym mali odkrywcy mogli przekopywać piasek w poszukiwaniu śladów pradawnych gadów. Wszystko pod czujnym okiem animatorki, która tłumaczyła dzieciom tajniki pracy paleontologa.

Co było pierwsze – jajko, czy dinozaur?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci znalazły przy specjalnym inkubatorze, we wnętrzu którego można było podziwiać dinozaurze niemowlaki. Dla niektórych małych uczestników ten widok mógł być prawdziwym zaskoczeniem. "Takie wielkie stwory wykluwały się z jajek? " – dziwiły się kilkulatki. Ano tak! Dinozaury – podobnie, jak żółwie, węże i jaszczurki – zaliczamy do gadów, choć ich jaja były wówczas znacznie większe, niż jaja współczesnych reprezentantów tej grupy zwierząt. Noworodki, które przychodziły w nich na świat, także miały imponujące gabaryty! Mały Triceratops – mimo, że wygląda uroczo i wywołuje szczery zachwyt wśród dzieci – niestety, nie sprawdziłby się w roli zwierzątka domowego…

Interaktywny dinozaur Blue i konkursy z nagrodami

Uczestnicy głodni jeszcze większych wrażeń, mogą stanąć oko w oko z dinozaurem Blue. Wszystko za sprawą technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której, stając przed kamerą, po chwili widzimy się na ekranie w towarzystwie niebieskiego stwora. Dzięki specjalnej aplikacji, zdjęcie z dinozaurem można ściągnąć na swój telefon.

Co godzinę mali uczestnicy mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie wiedzy o świecie dinozaurów. Pytania nie są trudne, a za prawidłową odpowiedź dzieci mogą otrzymać pamiątkową koszulkę, notes lub figurkę dinozaura marki Mattel.